Můj pohled na VÁNOCE

neděle 8. leden 2012 20:23

Vždy se tradují názory o rodinné pohodě při slavení VÁNOC. Často mi bylo v dětství řečeno, že...

Vždy se tradují názory o rodinné pohodě při slavení VÁNOC. Často mi bylo v dětství řečeno, že vánoční svátky nejsou o množství dárků, a proto jsem byl vychováván k jinému pojetí, které spočívalo v duchovních hodnotách. Dále jsem chodil do zoologické zahrady, abych popřál zvířátkům hezké svátky a radostný nový rok.

A teď mě napadá zmínit pozadí těchto zimních tradic. Sice porušuji jakési dogma o přehlížení mamonu, ale pak se najednou objevují lidé bez domova, děti bez rodičů, plné kriminály, diagnostické ústavy a dětské domovy.

Protikladem těchto smutných osudů jsou třpytivé a megalomanské paláce potentátů, kteří zruinovali naši zem a kteří nakupují ve velkém, pořádají hromadné sexuální orgie – no prostě hnus! O tom jsou VÁNOCE – svátky pokoje, klidu a míru?

Pak existují obyčejní lidé, kteří si půjčují na dárky u lichvářských společností, aby svým dětem udělali radost.

Je to velká a nezáviděníhodná tragedie, jak si společnost organizuje poslední dny starého roku, přitom zapomíná na malého Ježíška v Betlémě, který vyrůstal ve skromném rodinném a láskyplném prostředí.

Václav Kovalčík, Náchod
Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora