O možnostech rozdělení státní moci

sobota 7. leden 2012 20:32

Nejprve bych chtěl zmínit...

Nejprve bych chtěl zmínit klasické rozdělení státní moci (zákonodárná, výkonná a soudní), což se podobá jakési stabilní trojnožce, na níž je umístěn systém daného státu.

Při troše štěstí a zodpovědnosti mohou být občané spokojeni s jiným typem židle, a tou bývá dohodnutý, věrný a jednotný pilíř ohledně státní moci, která je ve společenských vědách často odsuzována.

Také členové státního uskupení mohou akceptovat dokonce i čtvero rozdělení státní moci, a to na zákonodárnou, výkonnou, soudní a přírodní, což nám připomíná klasickou židli, jakou známe v našich domácnostech. O přírodní složce dané moci se hovoří v souvislosti s civilizacemi, jež si nechtěly špinit ruce realizací soudního verdiktu.

O tom měl například rozhodnout drsný, nelítostný a mrazivý arktický kraj, což fungovalo skvěle, neboť civilizace Eskymáků byla maximálně chráněna před kriminalitou. Již uvedené společenství dokázalo vyřešit i to neřešitelné.

Podobný systém mají i kmeny v subtropických a tropických oblastech planety Země. A tak bychom se měli od daných civilizací mnohé učit. V případě přijetí perspektivních myšlenek a názorů - o státní moci - se můžeme klidně dožít nepotřebnosti kriminálů a nápravných zařízení.

Nechť Česká republika, Evropa i okolní státy tvoří rodinné prostředí postavené na zásadách slušnosti ohledně občanského soužití, solidarity a vytváření hodnot pro dobro společnosti.

Václav Kovalčík, Náchod
Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora